Home arrow Proefnotities arrow Domaine La Tour des Vidaux
shop
Main Menu
Home
Wijnhandel
Opleidingen en Tastings
In the picture
Reportages
Oenologie
Landen
Druiven
Proefnotities
Vakjargon
Podcast
Wijnlinks
Verdelers Gezocht
Restaurant in de kijker
Contacteer ons
VlaamseWijnblogdagen
Search
Domaine La Tour des Vidaux PDF Afdrukken E-mail

 

 

logo1logo2 

 

 

 

 

 

Domaine La Tour des Vidaux "Tradition" - Rouge - AOC Côtes de Provence 2004

videaux tradition 

 

De Cuvée Tradition 2004 van Domaine La Tour des Vidaux is een samenstelling van de druivensoorten Grenache, Cabernet Sauvignon, Carignan en Syrah. Het is een Côtes de Provence die 13° alcohol bevat. Het rendement ligt op 30 hl/ha.

De donkerrode kleur bezit een paars randje.

Zuivere aroma's van kers en cassis en komen boven. Ze worden perfect aangevuld met een peperkruidigheid. Een beetje branderig ook.

Soepele, doch voldoende krachtige tannines zetten de mond rond. De zachte smaak is fruitig in de aanzet en evolueert naar een mooie alcohol-kruidige afdronk. Evenwichtig.

Deze Côtes de Provence is een krachtige wijn, nog ietwat jong (nog een jaartje geduld) overkomend met een warme gloed in de afdronk.

Je kan nu reeds genieten van deze wijn. Aangeraden is echter nog een jaartje geduld uit te oefenen zodat hij wat afgeronder kan worden. 

Onze beoordeling:
logologologo

 

 

 

Domaine La Tour des Vidaux "Cuvée Farnoux" - Rouge - AOC Côtes de Provence 2003

videaux - farnoux 

 

De Cuvée Farnoux 2003 van Domaine La Tour des Vidaux is een samenstelling van de druivensoorten Grenache en Syrah. Het is een Côtes de Provence die 14° alcohol bevat. Het rendement ligt op 25hl/ha.

De kleur is vrij helder en paars.

Fijne neus die nog versterkt wordt door het walsen. De fruitige aroma's van cassis en pruim nemen aanvankelijk de bovenhand. Na het walsen komen de kruidige toetsen van peper en kruidnagel duidelijk opzetten. We ervaren ook een beetje paprika. 

Aangename, krachtige tannines die toch soepel overkomen. Zacht fruitig van smaak met een normale ietwat bittere, peperkruidige finale. De invloed van de Syrah is duidelijk merkbaar. Enige kanttekening maken we bij de niet weg te vlakken scherpte in de finale.

Voldoende krachtige en zacht aanvoelende rode wijn met een goede mix tussen het fruit en de kruiden. Gezien de scherpte aan te raden bij een mals stukje vlees.

Deze wijn heeft toch ietwat potentieel. Je kan er reeds nu van genieten maar hij kan evenzeer nog 3 tot 5 jaar bewaard worden. 

Onze beoordeling:
logologologo

 

 

 

Domaine La Tour des Vidaux "Cuvée Alegria" - Rouge - AOC Côtes de Provence 2004

videaux - alegria 

 

De Cuvée Alegria 2004 van Domaine La Tour des Vidaux is een samenstelling van de druivensoorten Syrah (90%) en Grenache (10%). Het is een Côtes de Provence die 14,5° alcohol bevat. Het rendement ligt op 25hl/ha.

Diepe, heldere, paarse kleur.  

Volle, krachtige neus van kruiden (peper), donker fruit (pruim - braam). De aroma's kennen een prachtige aanvulling van chocolade, vanille, hout en tabak. Veel belovende neus die nog sterker wordt benadrukt na het walsen. 

Kracht! Kracht typeert deze wijn van begin tot einde. Rijke, krachtige tannines. Vol en rond van smaak met een behoorlijke portie fruit en een kruidige finale. Bij de afdronk ervaren we ook wat chocolade van het bittere type. 

Krachtige, tanninerijke wijn, evenwichtig, rijk en vol. De Cuvée Alegria kan ons ten zeerste bekoren en bevat behoorlijk wat potentieel. Nu nog ietwat te jong maar alleszins veelbelovend! 

Onze beoordeling:
logologologologologo

 

 

 

Contact

Domaine La Tour des Vidaux
Quartier les Vidaux
83390 Pierrefeu
France
Tel: 0033 494 48 24 01
Fax: 0033 494 48 24 02
Email: Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken
Website: www.tourdesvidaux.com

acces

 
Vrijdag, 10 September 2010  ? 2006 Powered by carl ITO