|
Mas Carlot - Clairette de Bellegarde 2006
|
De Mas Carlot - Clairette de Bellegarde werd gemaakt op basis van de Clairette druif. De wijnstokken van deze druiven hebben een gemiddelde leeftijd van ongeveer 60 jaar. Na de manuele oogst vindt er een strenge triage plaats.
De bleekgele wijn oogt zeer helder.
In de neus vinden we de fijne aroma's terug van exotisch fruit, een toetsje honing en uitgebreide geuren van bloesems.
Hoewel de zuren vrij dominant aanzetten neemt het fruit en vooral een aangename kruidigheid de bovenhand. De afdronk is vrij lang en bovendien peperkruidig met een lichte bittertoets.
Dit is een witte wijn met een stevige portie zuren die aangenaam gecombineerd worden met een gezonde dosis aan fruit en kruiden. Deze wijn is bijzonder evenwichtig. Voor de liefhebbers!
Onze beoordeling:
 
Onderscheidingen:
* Concours Général agricole de Paris 2007: Bronzen medaille
* Opgenomen in de Guide Hachette 2007
* Vermeld in Wine Advocate door Robert Parker
|
Mas Carlot - Cuvée tradition - A.O.C. Costières de Nîmes 2006
|
De wijn is samengesteld op basis van 60% Syrah en 40% Grenache. De gisting vindt plaats in inox kuipen. De schillen weken gedurende 3 weken in de most. De wijn blijft gedurende 6 tot 8 maanden in de kuipen vooraleer hij op flessen wordt getrokken.
Een mooie donkere, bijna paarse, heldere tint kleurt deze wijn.
We vinden vooral aroma's terug van donker (zwart), rijp fruit van bessen en pruimen. Een beetje jammie en snoepjesachtig. Een fijnkruidigheid geeft het fruit een perfecte ondersteuning.
De mond vult zich met voldoende krachtige toch vrij soepele taninnes. Het fruit van pruimen moet al vlug plaats maken voor een behoorlijke, kruidige finale.
Dit is een fijne kruidig getypeerde wijn waarin we onmiddellijk de aanwezigheid van syrah in herkennen. De Grenache rond deze wijn een beetje af en geeft hem voldoende fruit ter ondersteuning. Hij is voldoende krachtig en voelt behoorlijk warm aan.
Onze beoordeling:
 
|
Contact
Mas Carlot - Château Paul Blanc
Route de Redessan
30127 Bellegarde
Tel: 0033 (0) 4 66 01 11 83
Fax: 0033 (0) 4 66 01 62 74
Email:
Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken
Website: www.mascarlot.com
Deze wijnen zijn te verkrijgen:
In België : Carrefour
In Nederland: Jan Herbrink Selections
|